בלב לבה של ירושלים, מרחק של כמה דקות הליכה מהעיר העתיקה, במלון ממילא היוקרתי, שוכן הוויינרי, המציע מבחר רחב של יינות מקומיים ואביזרי יין.

מאז שנפתח בשנת 2010 עם מעל ל-120 סוגים שונים של יינות, הוויינרי מציג כמה מהיינות היוקרתיים ביותר של ישראל, המיוצרים ביקבי בוטיק וביקבים גדולים מ-5 אזורים עיקריים ברחבי הארץ: הרי יהודה, השומרון, רמת הגולן והגליל, מישור החוף והכרמל והנגב.

אחוזי האלכוהול ביינות משתנים בהתאם לסוג היין, החל מ- 11.5% אלכוהול (ביין רוזה מיקב טורא למשל) ועד 16.3% אלכוהול (יקב גת שומרון). כל היינות המוצגים בוויינרי כשרים ומיוצרים בייצור ישראלי מקומי.

אפי כוץ, מנהל תחום היין והסומלייה הראשי במלון ממילא מספר שיש יינות בווינרי הם טבעיים, ללא חומרים משמרים ונקיים מכל התערבות כימית.

כוץ נותן הצצה לכמה מהיינות הפופולריים ביותר בוויינרי:

"רוסאן" מסדרת אדמה של יקב תבור – יין קליל, פירותי ומינרלי. הגפנים שמגדלים עבור יין זה מגיעות בד"כ מאקלים קריר יותר, למרות שבגידולם המקומי, החמים יותר, מתקבלים ענבים המניבים יין מתקתק יותר.

"אלפה אומגה" מיקב יעקב אוריה - יין כתום נפלא אשר מיוצר ענבים לבנים באותה טכניקה בה משתמשים לייצור יין אדום. התוצאה היא עשירה, ייחודית וטעימה ביותר.

יקב רמת הגולן, ירדן, סירה, כרם בראון - יקב רמת הגולן הנהדר מביא עוד יין מושקע ומיוחד, היין עשוי 100% ענבי סירה הגדלים בכרם בראון שברמת הגולן, היין אמנם עוד צעיר אך כבר עכשיו הוא נגיש ומוכן לשתייה ופוטנציאל ההתיישנות שלו גבוה מאוד.

למרות המיתוס המוכר גורם כי - יין טוב משתבח עם השנים, אפי כוץ מבהיר לנו שיינות רבים לא ניתנים ליישון ולכן כדאי לשתות וליהנות מהם כמה שיותר מוקדם... לתוצאה הטובה ביותר, ממליץ אפי לפתוח את הבקבוק ולהמתין כשעה לפני השתייה, כך הטעמים של היין משתחררים ומתפתחים.

ככל שזה נוגע לאוכל ולהתאמתו ליין, אפי לא מאמין בכך שיינות ספציפיים מתאימים בהכרח לאוכל מסוים (כפי שנהוג לומר שיין לבן מחמיא לדגים ואדום לבשר). לדעתו לארוחת דגים קלילה כדאי להתאים ליין קליל, בעוד שנתח בשר עסיסי כדאי לשדך עם יין כבד ובעל משקל, אדום או לבן זה לא משנה.

ומה עם המלצה אישית?... לאירועים מיוחדים ממליץ אפי על בקבוק של "מצדה" מיקב גבעות.

רשמנו ובהחלט נאמץ......!

בחודש שעבר, הוויינרי והמירור בר האופנתי של מלון ממילא אירחו מעל ל-80 אנשים ועיתונאים מרחבי העולם, כחלק מאירועי "OPEN RESTAURANT" בירושלים. כל יין לווה במנת טפאס שתאמה את האופי והטעמים שלו. אפי כוץ נתן לאורחים הסבר מעמיק על אמנות ההתאמה בין יין לאוכל ואיך להגיע לתוצאה המושלמת.

המטרה והיעד של הוויינרי היא לשרת את האורחים ולהעניק להם היכרות עם החוויה המקומית הנפלאה של יין ישראלי.

אנו מזמינים אתכם ליהנות מכוס או שתיים של יין ישראלי משובח, בוויינרי, מלון ממילא.

פתוח בכל יום בשעות 16.00-19.30 לרכישת יין, כוס יין ומסלולי טעימות.
להזמנות: 02-5482230
טעימות יין נערכות לאורחי המלון בכל יום שישי בשעות 16.30-17.30