מלון ממילא בירושלים עיצוב
מלון ממילא בירושלים עיצוב
מלון ממילא בירושלים עיצוב
מלון ממילא בירושלים עיצוב

אדריכלות ועיצוב פנים

חלק מהחזון של יזמי המלון היה מפגש בין עבר, הווה ועתיד, לכן נושא עיצוב המלון היה בעל משקל רב ודרש מחשבה עמוקה. לשם כך, אספנו את מיטב הכישרונות והמוחות והרכבנו צוות מנצח של מעצבי העתיד עם בוני העיר שחיו כאן לפני 500 שנה ויותר.

לקחנו את ההשראה, תיבלנו בכישרון, הוספנו תעוזה וניסיון, הרכבנו את האבנים הירושלמיות הנדירות עם חזונו של האדריכל המוערך משה ספדיה, עיטרנו עם נגיעות אירופאיות של המעצב האיטלקי הנודע פיירו ליסוני וקיבלנו פנינה אדריכלית המאחדת את העיר הישנה עם החדשה, השוכנת בתוך תמונות נוף טבעיות, ממוסגרות בחלונות מעוצבים. תמונות ירושלמיות.

סיפור של מקום. מקום עם סיפור.

מינויו של משה ספדי לאדריכל של פרויקט אלרוב ממילא, מציב את מלון ממילא בפרט ואת אלרוב ממילא בכלל, בין הפרויקטים  החשובים ושובי העין ביותר בעולם. תוך התחשבות בחוק הירושלמי, הקובע כי כל המבנים בעיר ייבנו מאבן ירושלמית בעלת גוון בהיר וייחודי, ומתוך כוונה להגן ולכבד את יופייה הארכיטקטוני של העיר - יצר ספדי מלון מעוצב באופן מרהיב וייחודי, המדגיש את הברק האופייני של האבן. ספדי יצר אסתטיקה ירושלמית חדשה ומודרנית, המתאימה את עצמה לחומות העתיקות הסמוכות לה.

"מלון ממילא הוא במהותו מקום אורבני, מקום המשלב בניינים היסטוריים וארכיטקטורה מודרנית, ומזדקר מעל מערכת סמטאות המחברות את העיר העתיקה והחדשה של ירושלים; מקום המשלב את העיצוב הישן יחד עם המודרני ביותר, נהנה מנופים נפלאים של העיר העתיקה ומעוצב כך שיהיה מרכז ההתרחשות. אין לי ספק שמסעדת הגג של מלון ממילא תהפוך למקום המפגש הירושלמי המועדף".

פיירו ליסוני, אחד המעצבים המוערכים והמבוקשים ביותר בעולם, הביא למלון ממילא את הידע העצום שלו בעיצוב ריהוט ומוצר, והניסיון הרב בעיצוב פנים ואדריכלות. לצד ליסוני עבדה האדריכלית הישראלית רונה לוין.
ליסוני עיצב עבור שורה נכבדה של מותגים וביניהם בופי, קאסינה, קרטל, אלסי ופולטרונה פראו, כמו גם עבור פרויקטים מרכזיים של אדריכלות: מלון מונקו והגראנד קנאל, מלון מיצוי גרדן גינזה בטוקיו, עיצוב חנויות עבור אלי טהארי ובית מגורים פרטי בקריביים עבור חברת מנדרין אוריינטל.
העיצוב האופייני לליסוני - מינימליזם אסתטי איטלקי - הבא לידי ביטוי בפעם הראשונה במלון ירושלמי, משתלב בצורה יוצאת דופן באדריכלות הירושלמית ההיסטורית ויוצר את התוצאה המרהיבה בתוך הבניין הקלאסי של ספדי.

"אני מבלה יותר ממחצית השנה בדרכים, ואני מתארח בבתי מלון מסוגים שונים אלה שאני בוחר בהם מבטאים את הטעם שלי מבחינה אישית ואנושית: הפרחים, הריח ופרטים קטנים אחרים. איני מדבר על תחכום מזויף, אלא על הדרך שבה מלון נוגע בי: חיוך, פירות טריים בחדר, הדברים הפשוטים. הרעיונות האלה הם מה שניסיתי ליישם בעבודתי עבור מלון ממילא".

לסטייל יש קשר הדוק לאדריכלות ולעיצוב פנים. משה ספדי ופיירו ליסוני יצרו יחד מלון מעוצב באופן יוצא דופן, בעל אופי ייחודי, יוקרה ומראה בלתי נשכח.

סגירה