תערוכות במלון ממילא

תערוכות במלון ממילא
תערוכות במלון ממילא
תערוכות במלון ממילא
תערוכות במלון ממילא
תערוכות במלון ממילא
תערוכות במלון ממילא

מלון ממילא גאה להוות במה תרבותית לאמנים ישראליים מבטיחים מתחומים שונים. מגוון רחב של יצירות מקוריות מוצגות ומשתלבות בהרמוניה עם עיצוב המלון, שהינו מודרני אך בעל זיקה ואזכור לעבר ההיסטורי וליופייה המהפנט של ירושלים.

אוצרות: יעל עמיר-שטרנברג

יעל עמיר-שטרנברג, מעצבת ואדריכלית פנים, בוגרת המרכז לאמנות של סיאטל –וושינגטון, היא מנהלת העיצוב של מלון ממילא והאחראית על כל נראות ועיצוב המלון, על תחומיו הרבים.

יעל אוצרת בכישרון רב תערוכות מתחלפות היוצרות תמהיל אמנותי מעניין במלון, שבו כל פינה היא פנינת עיצוב.

פבלו פיקאסו -”Art washes away from the soul the dust of everyday life"

 


לאחור פנה

Ma'ayan אמן: מעיין

דצמבר- פברואר 2019

במהלך שנותיה למדה האמנית מעיין במוסדות אקדמיים לאומנות מסורתיים – קלאסיים. בחיפושיה אחר משמעות עמוקה ונסתרת עזבה מעיין את הדרך האומנותית הקונבנציונלית המוכרת לה, ובראשית התהליך עסקה בחיפוש עצמי פנימי מתוך רצון לברר לעצמה את המשמעות העמוקה שמניעה את עבודותיה. במהלך המסע גילתה מעיין את המציאות הפנימית והבשורה שלה ובמקביל לכך השתנו  גם הטכניקה, הנושאים בהם בחרה לעסוק וסגנון הציור שלה. התערוכה היא תוצאה של גילויים ושינויים אלו.

 התערוכה אוצרת ציורי שמן מקוריים העוסקים בתהליך התבוננות פנימית. אחת התמונות המובילות היא תמונת אבסטרקט עזת צבע הנקראת "תשליך" ובה מבליחה דמות אדם צבועה בכחול, האדם שלקח על עצמו את ההוראה "לאחור פנה" והביט אל ליבו ונשמתו, וללא מורא קבל החלטה לבחון את דרכיו ומעשיו וכתוצאה מכך לעשות "תשליך".

הרחבה

1 מתוך 2
תערוכות במלון ממילא
תערוכות במלון ממילא
הרחבה

אנה לונה

אמן: רוני בן שלמה

 דצמבר 2017
 
אמנית ירושלמית ילידת 1987. בוגרת לימודי נגרות ועיצוב גרפי. עוסקת באומנות רב תחומית. בשנים האחרונות מתמקדת ברישום מנדלות בטכניקה של רישום חופשי של עט על גבי נייר

תערוכה הכוללת עבודות מיניאטוריות מונוכרומטיות, באיכות גראפית ובהשארת מאנדלות. עבודה של רישום בעט על גבי נייר שחור.

מאנדלות  מייצגות את מרכז הכוח הקוסמי ומתחברות לאור, מאור וקיום.

מנדלה מסמלת את היקום ואת נפש האדם. מייצגת את מרכז הכוח, רוח הקוסמוס וקיום העולם.  מרכז זה מתפקד כמרכז פנימי, כשמש וכירח.

האלמנט שחוזר בעבודות הוא אלמנט של ירח או שמש.

בן שלמה יוצרת בטכניקה של ציור ורישום ידני.

 "אין לך עיגול בעולם שאינו נעשה מתוך נקודה אחת העומדת באמצע, ונקודה זו העומדת באמצע נוטלת את כל האור ומאירה לגוף ונאור הכל" (ספר הזוהר, תשבי כרך א')


Biblical Lands

אמן: גיא יחיאלי

 ינואר 2018

נולד בחיפה יליד 1982. אמן וצלם. בוגר בצלאל הצלם הרשמי של עירית תל אביב יפו, חברות קמעונאיות במשק, איגוד השחייה והטניס, חברות יחסי ציבור, הסוכנות היהודית, ביתילי ועוד.

תערוכת צילום המחולקת ל- 2 נושאים:

BIBLICAL LANDS

בסדרת התמונות BIBLICAL LANDS מצלם גיא באזור מטע דקלים ובתוכו מספר מבנים בני קומה אחת ומבנה גדול בן שתי קומות. המבנים העשויים בוץ ותבן מזכירים לעיני המתבונן מין אזור תנכ"י, אזור שניתן להתרפק בו על כנפי הנוסטלגיה, ולחשוב על ימים עברו -  טובים יותר.

ראייה זאת מתנפצת לאור המציאות כאשר המטע שייך למנזר, וניטע בסוף המאה ה-19. מבני הקומה האחת נבנו על ידי הצבא הירדני שהיה לו מחנה במטע, ועל אף איכותם הנוראית, נשמרו בשל היובש הקיצוני ומיעוט הגשמים באזור.  המבנה הגדול בן שתי הקומות שייך לצבא הבריטי, שהחרים את מטע הדקלים מהמנזר עם הקמת קו בינו לבין התורכים, ובנה את המבנה בן שתי הקומות עם חיזוקי ברזל כמפקדה גדודית. בשלב מאוחר יותר גם הגיע למקום גדוד 38 בפיקודו של ז'בוטינסקי. ]מקור: עמית הורן, אורא, המדריך השיתופי לידיעת הארץ[.

"If you heard the call of the Orient, you will hear no other call"

תצלומיו הצבעוניים והפתייניים של גיא יחיאלי עוצבו בהשראת אוסף סיפורי–העם המזרחיים סיפורי אלף לילה ולילה. לכאורה נראים תצלומיו כתמונות פנטזיה אוריינטליסטיות מודרניות, קסומות ותמימות. יחיאלי מביים את דמויותיו בתוך נופים קונקרטיים. לדבריו מציעים התצלומים אופציה של מבט אחר. אל תוך המציאות הישראלית הקפיטליסטית העכשווית בונה יחיאלי סיטואציות רומנטיות, המחיות את "קסם המזרח", כפי שתואר בציוריהם של ציירים אירופים אוריינטליסטים מהמאה ה– 19 ושל אמנים ארץ–ישראלים בתחילת המאה העשרים.

1 מתוך 3
Guy Yechiely
Guy Yechiely
תערוכות במלון ממילא
הרחבה

1 מתוך 3
Esther Bar
תערוכות במלון ממילא
תערוכות במלון ממילא
הרחבה

אסתר בר

מרץ 2018
יוצרת ירושלמית רב תחומית. מעצבת תעשייתית ומרפאה באומנות. עובדת בעץ, קרמיקה ושילוב של חומרים.

עבודותיה משלבות טכניקה של חריטה בעץ עם יציקות קפה שהיא יוצרת ממחזור של פולי קפה.  הטקסטורות השונות הן תוצאה של יציקת תערובת קפה ורזין לתוך פריטים אורגניים שהיא אוספת כמו קליפות ביצים, קליפות אגוזים, עלים וכדומה.


אילנה אחרק

מרץ 2018

יוצרת רב תחומית המחוברת למקורות אותנטיים. שואבת השראה מיצירה מסורתית רבת שנים. יוצרת ויטראג'ים מזכוכית, רקמה ברזילאית ותכשיטנות בטכניקה של רקמת חרוזים. העבודות המוצגות נרקמו בעבודת יד בטכניקות שונות.

1 מתוך 2
תערוכות במלון ממילא
תערוכות במלון ממילא
הרחבה

1 מתוך 2
תערוכות במלון ממילא
תערוכות במלון ממילא
הרחבה

ברכה סורצקין

מרץ 2018

עבודת הרקמה של ברכה סורצקין שוזרות את תולדותיה, חייה והווייתה של ירושלים. האמנית משלבת חומרים כגון תחרה, זמש, משי, עור וקטיפה עם חרוזי זהב ואבני סברובסקי. היא מפסלת את יצירותיה עם שרשראות סרוגות ותפרים ייחודיים ומצליחה ליצור אפקט מיוחד של עומק. כל יצירה היא חד-פעמית  וחתומה ברקמה על ידי האומנית.


שדה ראייה- צילומים ארץ ישראליים

אמן: מתי חלילי

מאי 2018

מתי חלילי יליד וחבר בקיבוץ השיתופי משמר העמק, הציג בתערוכות קבוצתיות ובתערוכות יחיד בגלריות נחשבות בארץ ובעולם.

בימים אלו נבחר להיות בין 20 האמנים המובילים מהתנועה הקיבוצית שעבודותיהם מוצגות בתערוכה קבוצתית רחבת היקף בסין, מטעם משרד החוץ.

התערוכה כוללת צילומים של נופי שדות עמק יזרעאל על תלמיו, המתכתבים עם נופים חקלאיים מימים עברו ומבנים מודולריים וקונסטרוקציות אורבניות, מעשי ידי האדם בטבע. בצילומיו לוכד מתי חלילי את האור שבטבע ועוצר את הרגע לכדי תמונה מרהיבה.

דברי האומן: "הכל מתחיל ברגשות ממשיך בעיצוב ובאור, האור שבלעדיו אין מאום. על הטבע לא מסתערים ולא כובשים. מחכים עד שקורה נס. והטבע מוכן להיפתח לפניך האור זוהר, הצבע בוהק והזמן עומד".

1 מתוך 3
תערוכת מתי חלילי במלון ממילא
תערוכת מתי חלילי במלון ממילא
תערוכת מתי חלילי במלון ממילא
הרחבה
  • The SET
  • Hotel Cafe Royal - London
  • Conservatorium - Amsterdam
  • Lutetia - Paris
יום הגעה יום עזיבה
1 חדרים, 2 מבוגרים
הזמינו עכשיו מחיר טוב ביותר מובטח
מבוגרים ילדים
(3 - 12)
פעוטות
(0 - 2)
חדרים 1
הוסף חדר נוסף
התקשרות
הזמינו את שהייתכם
צפיה במפה
סגירה